07.07.2016

Bycie chudym nie jest złe, ale jest trudne

calvin klein bielizna
Nie podejdziesz do większej dziewczyny i nie powiesz jej -ale jesteś gruba! Więc dlaczego uważasz za poprawne mówienie tym szczupłym -matko, ale jesteś chuda! Oba te zachowania są równie niepoprawne i nie powinny mieć miejsca. To ocenianie czyjegoś wyglądu. Jedni mają na niego wpływ, inni trochę mniej, wiec daj sobie spokój. Każdy z nas jest piękny.

Martwię się - powiesz. -Ta dziewczyna wygląda niezdrowo. Patrz jak wystają jej kości. 
Ta nosząca rozmiar 44 też może mieć jakieś problemy, ale już jakiś czas temu uznaliśmy, że wytykanie tego i komentowanie tego jest nie na miejscu. Wiec kto dał pozwolenie wypowiadać się otwarcie i krytykować te chude? Czym różni się krytyka -ty grubasie od -ty chudzielcu? 
Bardziej stanem zdrowia "poszkodowanej" zaczęłabym martwić się Twoją postawą. Dlaczego tak obchodzi i boli Cię czyjś wygląd? Na tyle, że czujesz się zobowiązania do skomentowania go? Czy to coś zmieni? Myślisz, że twoja opinia jest tak ważna że dana osoba postara się zmienić dla Ciebie? 
calvin klein bielizna
Od kilku lat moja waga stoi w miejscu. Ważę 43 kg przy wzroście 159cm. Zawsze gdy poznaję nowe osoby dostaję komentarz na temat mojego wyglądu. Że jestem taka drobna, mała, chuda, niedożywiona, może mam jakieś problemy zdrowotne? To na pewno dlatego, że nie jem mięsa. Nie, nie mam i nie życzę sobie tego typu komentarzy. Wyglądam i czuje się świetnie. Taka już jestem :) 

Do napisania kilku tych słów, skłonił mnie filmik Jemerced na Youtube. Jessica w ramach konkursu wybrała jedną ze swoich czytelniczek do zaprezentowania na niej kilku letnich stylizacji. Brzmi niegroźnie? Wystarczyła chwila aby posypały się krytykujące komentarze.
"Dziewczyna jest przepiękna ale mało osób jest aż tak szczupłych i nie oszukujmy się ale osoby z taką figurą, jakąkolwiek szmatę na siebie nie ubiorą wyglądają fantastycznie bo nic się nie wylewa,nie opina, nie uwiera ani się nie podciąga."
Piękny przykład komentarza w stylu Passive Agressive. Niby wszystko pięknie, ale wbije szpileczkę. ;) Jako osoba reprezentująca ciało, jak to zostało tam określone, wieszaka; nie, nie jest mi wszystko jedno co na siebie założę. Również mam dylematy kiedy stoję przed szafą i nie mam się w co ubrać. Nie wszystko leży na mnie idealnie. Niektóre rzeczy fajnie podkreślają moje ciało, inne je deformują.
czy bycie chudym jest zle?
 Gdy myślę, o tym problemie widzę w głowie te wszystkie obrazki "facet nie pies, na kości nie leci" lub "ale też nie sikorka żeby słoninę wpierdalać". Facet to facet i będą mu się podobać różne dziewczyny, w zależności od gustu. To sobie masz się podobać i czuć dobrze w swoim ciele. Zadbaj o siebie, dla siebie. Pewną dziewczynę widać odrazu. Jest coś co ją wyróżnia. Piękna postawa, szeroki uśmiech, pewny krok. Która z nas nie chciałaby pokochać siebie i patrzeć dumnie w lustro? Nie czuć potrzeby porównywania się i komentowania innych? Życzę tego każdej z nas :)

Izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za twój komentarz i jednocześnie proszę o zachowanie kultury :)

Szablon - Catherine Wolf. Obsługiwane przez usługę Blogger.

instagram