05.11.2016

Brak makijażu brakiem szacunku do drugiej osoby?

make up

Nie oszukujmy się. Nikt z nas nie wygląda dobrze zaraz po przebudzeniu się. Opuchnięta twarz, zaspane oczy, niespodzianki na twarzy i rozczochrana fryzura to normalny widok o poranku. Ale dbamy o siebie i doprowadzamy się do porządku, aby wyglądać i czuć się czysto i schludnie. Kąpiemy się, myjemy zęby, układamy włosy, depilujemy się, zakładamy świeże ubrania, malujemy paznokcie, używamy drogich perfum i robimy masę innych rzeczy, aby dobrze się prezentować. Dlaczego jednak nie wszystkie kobiety decydują na ostatni krok, jakim jest makijaż?

Przecież, nie idziesz do pracy w poplamionych ciuchach, pachnąca potem prosto z siłowni. To dlaczego przychodzisz wyglądając jakby przejechał się czołg? Niewiele z nas może cieszyć się ciemną oprawą oczu; wachlarzem rzęs i pięknymi, gęstymi brwiami. Jeszcze mniej może pochwalić się nieskazitelną cerą bez przebarwień i wyprysków. Mało kto wygląda dobrze bez makijażu.  Większość wydaje się być przemęczona, smutna lub nawet chora. Jeśli się malujesz, to zrób test i pójdź do pracy/szkoły/na uczelnie bez makijażu. Zobacz jakie pytania dostaniesz.

Uważam, że powinnyśmy podkreślać swoją twarz, chociażby z szacunku do osób, z którymi przebywamy. Nie jest przyjemnie przebywać z kimś kto brzydko pachnie, ma tłuste włosy lub podaję Ci brudną dłoń. Jesteśmy tylko ludźmi i lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. Jesteśmy wzrokowcami. Dlatego idąc do ludzi, spotykając sie z nimi, zwłaszcza w sytuacjach kiedy chcemy coś osiągnąc, wywrzeć jakieś wrażenie, zadbajmy o nasz makijaż. Nie uciekniemy przed tym, że piszą nas tak, jak nas widzą. A pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz.

kosmetyki

Nie robiąc makijażu, dajesz znak drugiej osobie, że nie zależy Ci na tym jak wyglądasz. Że osoba ta nie jest warta twojego starania się. Wiec skoro znalazłaś czas aby umyć rano zęby, bo nie chcesz zabijać innych nieświeżym oddechem, znajdź czas aby delikatnie podkreślić oko. Wierze, że chcesz być postrzegana jako elegancka, pewna siebie, schludna i zadbana kobieta.

Jestem przeciwna malowaniu się aby wyrzucić śmieci, zrobić zakupy czy iść na spacer. Sama bardzo często chodzę bez makijażu. Ale uważam, że w wielu sytuacjach, gdzie umawiamy się, spotykamy się, wchodzimy w interakcje z ludźmi, nasza aparycja jest bardzo ważna. Dajemy w ten sposób komunikat, że traktujemy drugą osobę z szacunkiem i powagą. Nie przychodzimy tak jakbyśmy dopiero wstali z łózka, z odciśniętą poduszką na policzku, lecz włożyliśmy wysiłek w to jak się prezentujemy. Nasze przygotowanie umysłowe, jest spójne z naszym wyglądem. Nie tylko mamy coś do powiedzenia, ale również dobrze się prezentujemy. Idealne połączenie.

Chciałabym abyśmy nie zapomnieli o tym w "erze tolerancji" i otwartości. Teraz kiedy bardzo dużo mówi się o tym, że liczy się to co jest w środku, a nie na zewnątrz. Że nasz wygląd nie ma znaczenia.
A potem mamy ludzi przychodzących do pracy czy szkoły w piżamie i bez makijażu. Szczególnie zauważyłam to będąc w Stanach.
To są bardzo szlachetne stwierdzenia. niestety przykro mi to stwierdzić, ale jesteśmy tylko ludźmi. Próżnymi ludźmi. I choć chciałabym aby było inaczej, to wygląd ma znaczenie. .

Izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za twój komentarz i jednocześnie proszę o zachowanie kultury :)

Szablon - Catherine Wolf. Obsługiwane przez usługę Blogger.

instagram