02.12.2016

Obsesja na punkcie Świąt

Jestem tą osobą która udostępnia reklamę Coca Coli na facebooku, katuje wszystkich świątecznymi piosenkami w samochodzie, pali świeczki o zapachu choinki i jabłka z cynamonem, chodzi w świątecznych sweterkach i skarpetkach, przystraja cały dom.... już w listopadzie.

Kocham ten okres w roku i chcę aby trwał jak najdłużej. Wszystko wydaje się być wtedy takie magiczne, cudowne, przepełnione dobrocią. Uszczęśliwia mnie to. A jeśli coś sprawia, że czuję się lepiej to dlaczego mam sobie tego odmawiać? Skracać tę przyjemność?


Wyznaję tutaj bardziej tę Amerykańską zasadę, że bardziej cieszy mnie ten okres przed świętami, niż po. W Stanach choinki znikają już po 26-tym Grudnia, ja swoją składam początkiem Nowego Roku. Bo to właśnie ten okres oczekiwania, przygotowywania się na punkt kulminacyjny jest najbardziej ekscytujący.


Jestem tą osobą, która cieszy się z pierwszej świątecznej reklamy w TV, bo wiem że TO już się zaczęło. Cieszą mnie wszystkie ozdoby, światełka i czerwone czapki Mikołajów. Będąc dzieckiem nie mogłam pojąć, jak Mikołaj może dawać nam prezenty, skoro nie mamy nawet choinki? Teraz jestem już dorosła i szóstego Grudnia choinka zawsze jest już obecna.


To rodzaj sweterków, które dostaje się od babci i ubiera tylko przy niej, aby zrobić jej przyjemność. Powszechnie uważane za kiczowate i aseksualne. Jednak nie dla mnie. Ja odbieram je bardzo pozytywnie i z ogromną przyjemnością kupuje. Te dwa na zdjęciu powyżej pochodzą z second handu. W tym okresie jest ich tam pełno. Większość posiada jeszcze metki, bo niezadowoleni odbiorcy wyrzucają je zaraz po ujrzeniu grubego splotu i świątecznego motywu.


Tak, jesteśmy "tymi ludźmi". Tymi którzy ubierają się podobnie, chodzą tak po mieście i robią sobie zdjęcia.  W tamtym roku pokazując się na Wigilii w tych swetrach, bardzo poprawiliśmy humor całej rodzinie.


A to reakcja mojego kota na to, że chcę już ubierać choinkę. Kto śledzi mnie na snapie, (misshappyplace) ten wie że już od dwóch tygodni zasypuje was ogromną ilością filmików na temat ornamentów, światełek i dań wigilijnych, a wszystko przy akompaniamencie świątecznych piosenek.
Warto mnie tam obserwować, bo sprzedaje fajne triki np. na zimową herbatę z mrożonymi owocami, pomarańczami i przyprawami, czy pokazuje wiele innych, "przypałowych" sweterków, które będę dumnie nosić w tym miesiącu. Jestem mistrzynią w ich wyszukiwaniu. Zdradzę wam tu, że co roku h&m ma w swojej ofercie bardzo ciekawe egzemplarze.


W tym roku, pierwszy raz od dawna,  zdecydowaliśmy się na sztuczną choinkę. W wynajmowanym mieszkaniu, nie mamy tyle miejsca aby postawić ogromne, żywe drzewko. W domu rodzinnym cieszyliśmy oko takim widokiem: 


W tym, musi wystarczyć nam sztuczny jego odpowiednik, którego kawałki mogliście właśnie zobaczyć. Nie jest jeszcze ubrana, ale na pewno pochwale się efektem końcowym, a relacja z przystrajania będzie transmitowana na wyżej wymienionym snapchacie. 


Izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za twój komentarz i jednocześnie proszę o zachowanie kultury :)

Szablon - Catherine Wolf. Obsługiwane przez usługę Blogger.

instagram