29.03.2017

Pierwszy raz na siłowni?

pierwszy raz na siłowni - cardio

 Ciężko jest mi zaufać osobie, której siłownia jest drugim domem i mówi: "siłownia jest super!". Po czym wraca do ciśnięcia drugiego cardio, aby pozwolić sobie na wyczekiwany posiłek. Po siłowni chodzi w staniku i co chwile napina mięśnie przed lustrem. Ja potrzebowałam osoby, która jest laikiem i szczerze powie mi jak to wygląda, czego się spodziewać, co ze sobą zabrać i gdzie pójść? Jak nie czuć się zagubionym i ogarnąć to wszystko. I OTO JESTEM :)

bieżnia

MIEJSCE
Zrób research i znajdź odpowiednie miejsce. Wybierz taką siłownię, która odpowiada twojemu charakterowi i stylu bycia. Jedni wolą te kameralne, osiedlowe miejsca, gdzie każdy każdego kojarzy, inni te bardziej popularne. W tych drugich możesz liczyć na byciem anonimowym. Często są one jednak bardziej tłoczne. I więcej tam "pozerów" ;)
Nie ważne jednak jakie miejsce wybierzesz, klimat i atmosferę danej siłowni tworzą ludzie, którzy na nią uczęszczają. Przed wykupieniem karnetu, radzę kupić jednorazowe wejściówki. Nie tylko aby zbadać klimat, ale także teren. Sprawdź czy jest wystarczająca ilość maszyn , jak wygląda szatnia i prysznice.
jaką siłownię wybrać?

CZAS
Dowiedz się w jakich godzinach jest największy ruch. Pierwszy raz jest na tyle stresujący, że nie chcesz nerwowo chodzić po siłowni, gdy wszystkie maszyny będą zajęte.I tak będziesz czuć się już wystarczająco nieswojo w nowym miejscu, więc warto zminimalizować wszystkie inne niepotrzebnie, stresujące bodźce. Może warto poświęcić na to piątkowy wieczór albo sobotni poranek?
siłownia razem

TOWARZYSTWO
Na siłowni są zazwyczaj instruktorzy, którzy służą pomocą i chętnie wszystko Ci wyjaśnią. Dobrym wyjściem z sytuacji jest jednak zaproszenie na trening znajomego, który orientuje się w temacie i pokaże jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Zawsze to raźniej. :)

torba na siłownie

TORBA
Co za sobą zabrać?
-Wygodny strój sportowy (dziewczyny koniecznie sportowy stanik) 
-Buty na zmianę - do treningu na sali
-Ręcznik. W większości siłowni jest on wymagany. Kładzie się go na maszyny, czy ławki, na których ćwiczymy. Dzięki temu zachowujemy higienę.
-Woda
-Klapki i inne przydatne produkty pod prysznic

Nie przesadzaj na pierwszym treningu. To raczej taki dzień zapoznawczy. Ogarnij lokalizacje maszyn, innych urządzeń i ogólnie całe klub.

Nie zapominaj o rozgrzewce!
siłownia - rozgrzewka

I serio nie jest tak strasznie, dasz radę ;) Mój pierwszy raz na siłowni mogliście oglądać na snapie, więc zachęcam do obserwowania mnie tam: misshappyplace

Izabela

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za twój komentarz i jednocześnie proszę o zachowanie kultury :)

Szablon - Catherine Wolf. Obsługiwane przez usługę Blogger.

instagram